Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Slovenija

V šolah za slepe in gluhe več otrok z avtizmom – od kod toliko diagnoz?

Inkluzija gluhih, naglušnih, slepih in slabovidnih otrok v redne šole je odprla vrata za otroke z avtizmom.
Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana ima v tem šolskem letu v programu za gluhe in naglušne 23 otrok, v okviru mobilne službe pa skrbijo še za 485 otrok po Sloveniji. FOTO: Jure Eržen/Delo
Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana ima v tem šolskem letu v programu za gluhe in naglušne 23 otrok, v okviru mobilne službe pa skrbijo še za 485 otrok po Sloveniji. FOTO: Jure Eržen/Delo
30. 12. 2024 | 05:00
30. 12. 2024 | 12:09
10:00

V nadaljevanju preberite:

Slepi in slabovidni, gluhi in naglušni ter otroci z govorno-jezikovnimi motnjami se v Sloveniji lahko šolajo v zavodih oziroma centrih, kjer izvajajo prilagojeni program z enakovrednim izobrazbenim standardom. To pomeni, da so na koncu devetletke enako izobraženi kot njihovi vrstniki v rednih osnovnih šolah.

Zavodi so se v zadnjih letih specializirali tudi za otroke z avtizmom, zaposleni pa opažajo, da k njim usmerjajo tudi otroke, ki tja ne sodijo, delo pa je zato precej oteženo. 

Slepi in slabovidni se v Sloveniji lahko šolajo v ljubljanskem Centru Iris, za gluhe in naglušne ter otroke z govorno-jezikovnimi motnjami so v državi trije zavodi, in sicer Center za komunikacijo, sluh in govor Portorož, Center za sluh in govor Maribor ter Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana. V vseh omenjenih zavodih oziroma centrih so pred leti začeli izvajati tudi prilagojeni izobraževalni program osnovne šole z enakovrednim izobrazbenim standardom za otroke z avtističnimi motnjami.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Dejstva niso stvar okusa. So stvar izbire. Izberite Delo za samo 14,99 EUR na mesec!

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine