Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Prekmurje

Konec prleških vodnih zdrah

Po dobrih štirih urah na sodišču Karbova in prleški župani le našli skupen jezik.
Gospodarska pravda, v kateri je sedem prleških županov z direktorjem Javnega podjetja Prlekija tožilo občino Ljutomer in Olgo Karba v višini nekaj več kot tri milijone evrov. FOTO: Smiljan Kuhar Smiljan Kuhar
Gospodarska pravda, v kateri je sedem prleških županov z direktorjem Javnega podjetja Prlekija tožilo občino Ljutomer in Olgo Karba v višini nekaj več kot tri milijone evrov. FOTO: Smiljan Kuhar Smiljan Kuhar
9. 1. 2020 | 18:06
9. 1. 2020 | 18:17
2:43
Danes je na Okrajnem sodišču v Murski Soboti potekala gospodarska pravda, v kateri je sedem prleških županov z direktorjem Javnega podjetja Prlekija tožilo občino Ljutomer in Olgo Karba v višini nekaj več kot tri milijone evrov.

Župani občin Apače, Gornja Radgona, Radenci, Sveti Jurij ob Ščavnici, Križevci, Veržej in Razkrižje ter Javno podjetje Prlekija so ljutomersko občino in županjo Olgo Karba tožili za nekaj več kot tri milijone evrov.



Razlog za tožbo je bil ta, da v Ljutomeru niso želeli podpisati elaborata o enotni ceni, ki ga je podpisalo preostalih sedem občin sistema. Razlog za to naj bi bila previsoka ocena vrednosti infrastrukture novega vodovodnega sistema. Županja je tedaj dejala, da bi se stroški stroški za vodo in omrežnino v ljutomerski občini za občane dvignili za 97 odstotkov.
Po skoraj štirih urah in pol pa so vpletene strani danes dosegle dogovor o poravnavi.

"Vsaka sodna poravnava je kompromis, je delni odmik od lastnih stališč. Moram vam povedati, da smo se z veliko vloženega napora uspeli poravnati. Trajalo je veliko ur, da smo v celoti rešili vsa vsa odprta vprašanja do vseh zadev v celotni zgodbi," je povedal Stanko Ivanušič, župan občine Razkrižje.

Poravnava je bila sklenjena med sedmimi občinami in Javnim podjetjem Prlekija. V poravnavi za zdaj ni vključena občina Sv. Jurij ob Ščavnici, ki se mora do poravnave opredeliti na občinskem svetu, in sicer najkasneje do 27. januarja. Župan Anton Slana je bil tudi edini, ki se danes na sodišču ni pojavil. Dodati je potrebno, da v kolikor občina Sv. Jurij ob Ščavnici ne uredi zadev do omenjenega datuma, bo poravnava veljala za ostalih sedem občin in JP Prlekija.

Kot je še povedal Ivanušič, s to sodno poravnavo začenja veljati tudi elaborat o ceni vodi, ki je že bilj sprejet, oziroma je bilo zanj dano soglasje. Spomnimo, da so tožeče stranke zahtevale plačilo odškodnine v višini 3.018.060 evrov, kar pa se je z dananšnjim dnem spremenilo.

»Občine so zaprle vsa poglavja, nihče od nikogar nima več nobenih zahtev. Ne mi do občine Ljutomer in obratno, prav tako ne do Javnega podjetja Prlekija in obratno,« še pove Ivanušič in doda, da je bila današnja poravnava nov temelj za dobro sodelovanje med občinami.

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Berite Delo 3 mesece za ceno enega.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine