Zimski športi

Kopitarjev gol in vodstvo z 2:0 premalo za zmago

Hokejisti LA Kings so izgubili proti Las Vegasu in se razšli z dvakratnim zmagovalcem Stanleyjevega pokala Jeffa Carterja.
Anže Kopitar (levo) je ob porazu z Las Vegasom dosegel gol. FOTO: Kirby Lee/Usa Today Sports
G. N., STA
13. 4. 2021 | 07:05
13. 4. 2021 | 09:48
1:37
Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je z Los Angeles Kings v severnoameriški hokejski ligi  (NHL) gostil Las Vegas. Četudi se je Hrušičan vpisal med strelce – v drugi tretjini je zadel za vodstvo kraljev z 2:0 –, so gostje zrežirali preobrat in v Staples Centru zmagali s 4:2.

Max Pacioretty je dosegel 300. gol na svoji 802. tekmi v ligi NHL, z igralcem več je zadel za 4:2.
Mark Stone je za Vegas dosegel gol in podajo, Shea Theodore pa je za tretjo zaporedno zmago dodal dve podaji. Vratar Robin Lehner je zaustavil 26 strelov.

Za gostitelje je poleg Kopitarja, ki je skupno šestkrat streljal na vrata tekmecev, zadel še Austin Wagner, ki je v prvi tretjini dosegel prvi gol na tekmi, vratar Calvin Petersen je zbral 37 obramb.

Moštvi se bosta v Staples Centru še enkrat med seboj pomerili v sredo.

Kralji so dan pred tekmo ostali brez enega dolgoletnih soigralcev, s katerim so osvojili dva Stanleyjeva pokala. Klubsko vodstvo je namreč 36-letnega napadalca Jeffa Carterja, ki je to sezono na 40 tekmah zbral 19 točk, skupno pa za LA Kings odigral kar 594 tekem, poslalo v Pittsburgh.