Košarka

Dončić z vsestransko predstavo in dvojnim dvojčkom prvič ugnal Miami

Dallas Mavericks po zaslugi Luke Dončića na slovenskem obračunu premagali Miami Gorana Dragića (93:83).
Luka Dončić je se je po zaslugi vsestranske predstave veselil svoje prve zmage nad Miamijem. FOTO: Jerome Miron/Usa Today Sports
2. 1. 2021 | 06:10
2. 1. 2021 | 07:29
4:33
V najmočnejši košarkarski ligi na svetu je bil na sporedu slovenski obračun Dallasa z Luko Dončićem in Miamija z Goranom Dragićem. Tokrat se je vse vrtelo okoli mlajšega zvezdnika Dončića, ki je vknjižil dvojni dvojček in se veselil svoje prve zmage proti Vročici (93:83).

21-letni košarkar se je izkazal z vsestransko predstavo, dosegel je 27 točk, 15 skokov in 7 asistenc. To je bil njegov prvi dvojni dvojček sezone, hkrati pa je bil že na 38. tekmi najboljši strelec, asistent in skakalec Dallasa, s čimer se je na prvem mestu klubske večne lestvice izenačil z legendardnim Dirkom Nowitzkim.

Tudi 34-letni veteran Dragić je lepo zapolnil svojo statistiko, vstopil je s klopi in v slabih 29 minutah prispeval 10 točk, 7 asistenc in 5 skokov, njegovo moštvo pa je kljub temu prekinilo niz sedmih zaporednih zmag proti Dallasu in prvič po letu 2017 izgubilo medsebojno tekmo.

Miami Heat so narekovali ritem v prvi polovici prve četrtine in po zaslugi šestih točk Tylerja Herra vodili z 9:8. Dallas je odgovoril v končnici, ko je nanizal devet zaporednih točk in četrtino dobil z 20:16.

Domačini so imeli tudi v nadaljevanju pobudo na igrišču, vseskozi vodili in dosegli zadnjih devet točk prvega polčasa za prednost s 46:31. Po izteku igralnega časa je tehnično napako prejel Dončić, saj se je pošteno razjezil na sodnike zaradi nedosojenega prekrška Kellyja Olynyka. Mladi slovenski zvezdnik je svojo jezo pokazal tudi z brco v oglasni pano.

A to je le še bolj motiviralo tako Luko kot Dallas. Gostitelji so namreč tretjo četrtino začeli z delnim izidom 10:2, po dobrih dveh minutah so imeli že 22 točk prednosti (56:34) in trener Miamija Eric Spoelstra je moral posredovati z minuto odmora. Ta ni imela vpliva na potek igre, Dallas je prevladoval in imel pred zadnjo četrtino okroglih 20 točk naskoka (73:53).

Tekma se je končala brez preobrata. Domačini so še 2 minuti pred koncem vodili za 15, nato pa nekoliko popustili, kar je Vročica izkoristila in se približala na 9 (81:90), vendar pa zmage ni mogla ogroziti.

Čančar s klopi spremljal domači poraz

Košarkarji Denverja so na peti tekmi sezone doživeli še četrti poraz, potem ko so na domačem parketu morali priznati premoč Phoenixu (103:106).

Pri Phoenixu sta bila najbolj razpoložena Deandre Ayton z 22 točkami in 11 skoki ter Devin Booker z 22 točkami.

Pri Denverju je bil prvi strelec Jamal Murray z 31 točkami, Paul Millsap je prispeval 15 točk, Nikola Jokić pa 14. Slovenski košarkar Vlatko Čančar ni dobil priložnosti.

Rezultati lige NBA
Dallas Mavericks - Miami Heat 93:83 (Dončić 27 točk, 15 skokov in 7 asistenc; Dragić 10 točk, 7 asistenc, 5 skokov)
Denver Nuggets - Phoenix Suns 103:106 (Čančar ni igral)
Charlotte Hornets - Memphis Grizzlies 93:108
Detroit Pistons - Boston Celtics 96:93
Brooklyn Nets - Atlanta Hawks 96:114
Milwaukee Bucks -Chicago Bulls 126:96
Minnesota Timberwolves - Washington Wizards 109:130
San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers 103:109
Utah Jazz - Los Angeles Clippers 106:100