Drugi športi

Diamantna liga in zaključek sezone brez serijske zmagovalke

Keely Hodgkinson bo zaradi poškodbe predčasno končala sezono. Dvaindvajsetletna tekačica je v Parizu osvojila olimpijski naslov na 800 metrov.
»Nič več tekem zame,« je zapisala Keely Hodgkinson na Instagramu. FOTO: Aleksandra Szmigiel/Reuters
Š. R., STA
22. 8. 2024 | 08:00
1:39

Olimpijska prvakinja v teku na 800 metrov iz Pariza Keely Hodgkinson je sporočila, da bo zaradi poškodbe predčasno končala sezono. Dvaindvajsetletna tekačica je pred dvema tednoma postala komaj tretja Britanka, ki je osvojila olimpijski naslov na 800 metrov po Anne Packer leta 1964 in Kelly Holmes leta 2004.

Olimpijska zmaga v Parizu je bila njena deveta zmaga na devetih tekmah te sezone.

»Nič več tekem zame,« je zapisala Hodgkinson na Instagramu.

»Na žalost sem staknila manjšo poškodbo, vendar smo to sezono dosegli vse, kar sem upala, da bomo. Hvala za vso ljubezen in podporo! Se vidimo na stezi naslednje leto,« je dodala mlada britanska atletinja.

Hodgkinson bi bila prva favoritinja tudi na finalu diamantne lige septembra v Bruslju.

Vendar pa se bo raje osredotočila na naslednji glavni cilj kariere – na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Tokiu si po olimpijskem želi osvojiti še prvi naslov svetovne prvakinje.