Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Prijateljski ogenj Tineta Hribarja?

Kljub temu da Tine Hribar večinoma govori o srednjeveških vojnah, mu nemara ni neznan pojav, ki mu obramboslovci pravijo prijateljski ogenj (friendly fire).
Pri prijateljskem ogenju (friendly fire) gre za napad/streljanje iz lastnega tabora, ki povzroči naključno škodo lastnim silam. FOTO: Jochen Eckel/Reuters
Pri prijateljskem ogenju (friendly fire) gre za napad/streljanje iz lastnega tabora, ki povzroči naključno škodo lastnim silam. FOTO: Jochen Eckel/Reuters
Dimitrij Rupel
11. 12. 2021 | 05:00
8:53

V nadaljevanju preberite:

Tineta Hribarja poznam več kot petdeset let in sem skupaj z njim pisal deklaracije, urejal časopise in revije, napadal diktaturo in cenzuro v nekdanji Jugoslaviji, sodeloval v Demosu; navsezadnje pa sem v enciklopedični knjigi Osamosvojitev objavil dva njegova teksta, ki sta povzročila nekaj dvignjenih obrvi in zamer pri drugih prijateljih. Posebno pomemben se mi je zdel Hribarjev tekst Komunizem (Marxov leninizem in Leninov stalinizem), ki pove praktično vse o sistemu, ki smo ga nameravali zapustiti z osamosvojitvijo.

Bralec tega Hribarjevega teksta sprva ne bo verjel, da ga je napisal isti avtor, ki je pred kratkim v Sobotni prilogi Dela objavil tekst Vprašanje valjhunstva. Sam vidim med tekstoma, predvsem pa med Tinetom Hribarjem, ki smo ga poznali iz Nove revije in Demosa, in današnjim Tinetom Hribarjem velikansko in nerazumljivo protislovje. Profesorski kolega, ki je prebral Vprašanje valjhunstva, mi je dan po objavi v Sobotni prilogi poslal tole sporočilo:

»Sem le preletel Hribarja, pa mislim, da je sicer preprosto misel res zelo gostobesedno prelil na pet skoraj napolnjenih strani SP ...«

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine