Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Svet

Kaos na beneškem letališču

Zaradi okvare radarja in goste megle je na letališču obtičalo več sto potnikov.
Letala na beneškem letališču so obstala. FOTO: Reuters
Letala na beneškem letališču so obstala. FOTO: Reuters
29. 12. 2018 | 21:51
29. 12. 2018 | 21:59
1:14
Na letališču Marco Polo so obtičali številni potniki, ki so se za novoletne praznike vračali domov ali odpravljali na potovanja.

Kontrolorji zračnega prometa so zaradi okvare radarske naprave in goste megle odpovedali veliko število letov, nekatera letala pa so pa so preusmerili na druga letališča.

V pozno popoldanskih urah je italijansko državno podjetje ENAV, ki je zadolženo za zračni promet, sporočilo, da so pristojne službe odpravile težave z radarjem, vendar je kljub temu opozorilo, da bo gosta megla še vedno oteževala pristanke in vzlete letal.

Po poročanju italijanske tiskovne agencije Ansa je na letališču ostalo ujetih več sto potnikov. Za nekatere so ponovni poleti napovedani šele čez 24 ur. Predstavniki letališča prosijo potnike, da na spletni strani letališča in letalskih družb spremljajo informacije o letih, dokler se ne razrešijo težave.

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Aktualne in poglobljene vsebine, ki vam pomagajo razumeti svet – za 14,99 EUR na mesec!
NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine