Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Slovenija

Golob dobil parlamentarno bitko s Tatjano Bobnar

Nekdanja ministrica napoveduje uporabo razpoložljivih pravnih sredstev za dokazovanje odgovornosti vpletenih v »montiranem procesu«.
Vodja preiskovalne komisija Aleš Rezar v pogovoru z vodjo poslanske skupine Svobode Natašo Avšič Bogovič. Oba sta nekdanja sodelavca Roberta Goloba v podjetju Gen-i. FOTO: Nebojša Tejić/STA
Vodja preiskovalne komisija Aleš Rezar v pogovoru z vodjo poslanske skupine Svobode Natašo Avšič Bogovič. Oba sta nekdanja sodelavca Roberta Goloba v podjetju Gen-i. FOTO: Nebojša Tejić/STA
30. 1. 2025 | 17:24
30. 1. 2025 | 18:20
5:16

V nadaljevanju preberite:

Poslanci koalicije so potrdili glavne ugotovitve vmesnega poročila preiskovalne komisije, ki je predsednika vlade Roberta Goloba politično opralo obtožb nekdanje notranje ministrice Tatjane Bobnar, da je vplival na prestavitev aretacije ruskih vohunov. Nemir zaradi glasovanja v SD.

Za sprejem vmesnega poročila je glasovalo 44 poslancev, proti 32, medtem ko se jih je pet vzdržalo. Preiskovalna komisija državnega zbora, ki jo vodi poslanec Svobode in nekdanji sodelavec premierja Goloba v Gen-i Aleš Rezar, je v vmesnem poročilu ugotovila, da je bil Golob s primerom ruskih vohunov seznanjen 8. novembra 2022, o sami aretaciji pa 6. decembra, torej dan po njeni izvedbi.

Pooblaščenec Tatjane Bobnar Luka Švab je v odzivu napovedal je, da bosta s svojo klientko uporabila vsa razpoložljiva pravna sredstva za zaščito njenih temeljnih človekovih pravic, ki so ji bile, kršene »v tem, po našem mnenju montiranem in maščevalnem postopku komisije, polnim manipulacij in neresnic«

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Dejstva niso stvar okusa. So stvar izbire. Izberite Delo za samo 14,99 EUR na mesec!

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

Število komentarjev: 1
Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki z aktivno naročnino.

Tramontana     30.1.25 | 17:25

Podtaki SURS: "Stopnja dolgotrajnega tveganja revščine je lani znašala 6,8 % in se je v primerjavi z letom prej zvišala za 1,4 odstotne točke. Dalj časa (vsaj v treh od zadnjih štirih let) je pod pragom tveganja revščine živelo približno 123.000 oseb oz. 23.000 več kot leto prej". To so kršitve človekovih pravic, ne pa neka proslula politična zgodba iz raoman "noč dolgih nožev drug drugemu v hrbet".

2  |   3
VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine