Ali ob takem gospodarskem odboju v 2021 okoliščine še upravičujejo tako velik primanjkljaj v proračunu za super volilno leto 2022?
![Od vlade ob ugodni gospodarski rasti pričakujemo, da ob skorajšnji predložitvi proračunov poslancem, javnosti in davkoplačevalcem predstavi tudi izhodno strategijo iz obdobja rekordnih primanjkljajev. Foto: Vzajemci](https://www.delo.si/media/images/20210916/1028763.width-660.jpg?rev=0)
Galerija
Od vlade ob ugodni gospodarski rasti pričakujemo, da ob skorajšnji predložitvi proračunov poslancem, javnosti in davkoplačevalcem predstavi tudi izhodno strategijo iz obdobja rekordnih primanjkljajev. Foto: Vzajemci
V komentarju preberite:
Če se omejimo samo na gospodarske vidike, je dejstvo, da slovenska ekonomija solidno okreva, odboj po lanskem pandemičnem padcu je boljši od pričakovanj, tudi trendi na trgu dela so na splošno ugodnejši, kot bi si pred letom dni zamislili največji optimisti. A cena za to ni bila majhna. Slovenija sodi tudi med države, ki so za protikrizne ukrepe namenile največji delež javnega denarja in so se temu primerno zadolžile, kar bi lahko bil problem v prihodnje, ob morebitnem zvišanju obrestnih mer.
Ta čas bodo tako ugodne napovedi, prevedene v pričakovane proračunske prilive in načrte, na papirju še olajšale dokončno pripravo proračunskih dokumentov 2022–2023, ki jih zdaj pilijo na ministrstvu za finance.
Se pa ob tem postavlja tudi nekaj dilem, o katerih pišemo.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Aktualne in poglobljene vsebine, ki vam pomagajo razumeti svet – za 14,99 EUR na mesec!
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji