Olimpijska prvakinja bo izpustila poolimpijsko sezono

Francoska biatlonska šampionka Justine Braisaz-Bouchet zaradi nosečnosti ne bo branila malega kristalnega globusa.
Pred Justine Braisaz-Bouchet je nekoliko drugačno leto. FOTO: Lindsey Wasson/Reuters
8. 9. 2022 | 10:47
1:27

Nova sezona za svetovni pokal v biatlonu bo minila brez francoske šampionke Justine Braisaz-Bouchet. Olimpijska prvakinja iz Pekinga (februarja letos je na največji zimski športni prireditvi zmagala na tekmi s skupinskim štartom na 12,5 km) je prek družbenih omrežij sporočila, da pričakuje svojega prvega otroka.

»Doslej sem malo trenirala, odslej pa bom počivala in uživala v nosečnosti. To bo nekoliko drugačno leto,« je razkrila 26-letna biatlonka iz Albertvilla, ki se lahko pohvali tudi z bronasto kolajno s posamične preizkušnje na svetovnem prvenstvu leta 2019 v Östersundu.

V svetovnem pokalu je slavila pet zmag, nazadnje pa je z vsemi tekmicami opravila 20. marca letos na Holmenkollnu. V skupni razvrstitvi je prejšnjo zimo končala na osmem mestu in osvojila mali kristalni globus za končno prvo mesto v posebnem seštevku tekem s skupinskim štartom. No, te lovorike v poolimpijski sezoni 2022/23 ne bo branila.