Zimski športi

Kralji z nepričakovanim junakom Grosenickom visoko premagali Anaheim

Los Angeles Kings so na gostovanju premagali Anaheim s 5:1. Anže Kopitar je prispeval gol.
Kapetan Los Angelesa Anže Kopitar je v drugi tretjini dosegel svoj sedmi gol sezone. FOTO: Harry How/AFP
11. 3. 2021 | 06:35
11. 3. 2021 | 07:48
2:19
Hokejisti Los Angelesa so ponoči na gostovanju premagali divizijskega tekmeca Anaheim s 5:1 in se mu maščevali za ponedeljkov poraz.

Kralji so imeli v svojih vrstah nepričakovanega junaka. To je bil vratar Troy Grosenick, ki je nenadejano dobil priložnost ob odsotnosti Calvina Petersena (Covid protokol) in Jonathana Quicka (poškodba), nastopil pa je šele na svoji tretji tekmi v ligi NHL in prvi po 18. novembru 2014.

31-letni Grosenick je hitro »stresel prah s sebe« in se mu prav nič ni pokazalo pomanjkanje minutaže, saj je ustavil 33 izmed 34 strelov na svoj gol.

Svoje je pri zmagi prispeval tudi Anže Kopitar, ki je na 25. tekmi sezone dosegel svoj sedmi gol, s skupno 31 točkami (7+24) pa je sedmi najučinkovitejši igralec v ligi.

Los Angeles je svoja prva gola dosegel ob številčni premoči. V četrti minut je zadel Adrian Kempe, v 26. pa Kopitar, ki je na desni strani tretjine sprejel podajo Drewa Doughtyja in plošček poslal v mrežo za 2:0.

Anaheim je le 19 sekund kasneje znižal izid prek Sama Steela, kar pa je le razjezilo gostitelje. Ti so odgovorili s tremi goli, Kempe je v 38. minuti s svojim drugim golom povišal na 3:1, Andreas Athanasiou je v 42. minuti zadel za 4:1, končni izid pa je postavil Alex Iafallo v 54. minuti.

Kralji se z zmago niso samo oddaljili od Anaheima, temveč so zavoljo poraza Arizone hkrati napredovali na peto mesto zahodne divizije.