Oblak jubilej obeležil z zmago in nedotaknjeno mrežo

Slovenski vratar Jan Oblak na 200. prvenstveni tekmi za Atletico slavil zmago z 1:0. Brez prejetega gola tudi Samir Handanović.
Jan Oblak je na 200. prvenstvenih tekmah za Atletico kar 112-krat ostal nepremagan. FOTO: Gabriel Bouys/AFP
28. 11. 2020 | 19:00
28. 11. 2020 | 23:38
4:03
Slovenski reprezentančni kapetan Jan Oblak je na odličen način obeležil svojo jubilejno 200. prvenstveno tekmo za Atletico, saj je z Madridčani v 11. kolu španskega prvenstva zmagal na gostovanju pri Valencii (0:1).

27-letni slovenski vratar za Atletico brani od leta 2014, pohvali pa se lahko z izjemno statistiko, saj je na 200 ligaških tekmah svojo mrežo ohranil nedotaknjeno kar 112-krat.

Na današnjem gostovanju pri Valencii je zmagovalca odločil avtogol v 79. minuti. Atletico je izpeljal akcijo po levi strani napada, ob predložku na oddaljeno vratnico pa je pred lastnim golom nespretno posredoval Antonio Latorre Grueso in premagal svojega vratarja Jaumeja Domenecha.

Še naprej so sila neuspešni aktualni prvaki, nogometaši Reala iz Madrida. Ti so danes presenetljivo izgubili proti Alavesu z 1:2 (Casemiro; Perez, Joselu) in so niz prvenstvenih tekem brez zmage podaljšali na tri.
Standings provided by SofaScore LiveScore

Samir Handanović ni prejel gola proti Sassuolu. FOTO: Miguel Medina/AFP

Handanović nepremagan proti Sassuolu, poraz Atalante

Danes je imel veliko razlogov za dobro voljo še en slovenski vratar, Samir Handanović, ki je z Interjem v 9. kolu italijanskega prenstva zmagal proti Sassuolu (3:0).

Domačini so se dobro zoperstavili Milančanom, imeli žogo več v svojih nogah (61%) in sprožili več strelov (11:10), kar pa jim ni pomagalo. Za popoln izkupiček Interja so zadeli Alexis SanchezVlad Chiriches (avtogol) in Vlad Chiriches, milansko moštvo pa se je za nameček po številu točk izenačilo s Sassuolom.

Atalanta našega Josipa Iličića, ki je med tednom presenetila Liverpool, je na domačem štadionu klonila proti Veroni z 0:2. »Jojo« je tokrat nastopil v prvi postavi in igral do 63. minute, vendar pa ni mogel preprečiti poraza. Za goste sta zadela Miguel Veloso, ki je v 62. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko, in Mattia Zaccagni (83.).

Kevin Kampl je s soigralci premagal Arminio Bielefeld in se povzpel na drugo mesto. FOTO: John Macdougall/AFP

Leipzig z zmago na drugo mesto

V 9. kolu nemškega prvenstva je Leipzig na svoji zelenici premagal Arminio Bielefeld z 2:1. Slovenski nogometaš Kevin Kampl je za gostitelje igral vso tekmo, za osvojitev treh točk pa sta zadela njegova soigralca Angelino (29.) in Christopher Nkunku (47.)

Leipzig je z novimi tremi točkami napredoval na drugo mesto, saj je Borussia iz Dortmunda izgubila proti Kölnu z 1:2 (Hazard; Skhiri 2), medtem ko je vodilni Bayern na gostovanju po preobratu s 3:1 porazil Stuttgart (Coulibaly; Coman, Lewandowski, Costa).

Andraž Šporar je Sportingu pomagal podaljšati niz neporaženosti. FOTO: Patricia De Melo Moreira/AFP

Sporting s Šporarjem ostaja neporažen

V 8. krogu portugalskega prvenstva je Sporting zabeležil zmago proti Moreirenseju (2:1) in še naprej ostaja neporažen.

Sportingu je zmago priboril Pedro Goncalves, ki je zadel v 8. in 75. minuti, slovenski reprezentant Andraž Šporar pa je tekmo začel v prvi postavi in igral do 78. minute.

Ferencvarosu mestni derbi

V madžarskem prvenstvu sta se na tekmi 12. kola srečala mestna tekmeca Ferencvaros in MTK.

Ferencvaros je tekmo dobil z 2:0, strelca sta bila Tokmac Nguen v 40. in Roko Baturina v 75. minuti. Slovenski reprezentant Miha Blažič je za zmagovalce tekmo začel v prvi enajsterici in bil zamenjan v 86. minuti.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.