PREMIUM   D+   |   Košarka

Pred Luko Dončićem je boj s poškodbo in s tehničnimi napakami

Slovenski košarkarski as je predčasno končal tekmo v New Orleansu ter se prepustil terapiji in gori ledu.
Luka Dončić ima že dva tedna težave s stegensko mišico. FOTO: Jerome Miron/USA Today Sports
9. 3. 2023 | 17:09
9. 3. 2023 | 17:19
4:28

V nadaljevanju preberite:

Pred gostovanjem v New Orleansu so si košarkarji Dallasa v mislih vnaprej pripisali zmago nad 11. zasedbo v zahodni konferenci lige NBA, s katero bi izboljšali svoje možnosti za neposredno uvrstitev v končnico prvenstva. Vendar ob porazu s 106:113 niso le ostali praznih rok, poltretjo minuto pred koncem tretje četrtine so začasno izgubili tudi Luko Dončića. Kdaj si je poškodoval stegensko mišico, še sam ne ve dobro.

Podobne preglavice je imel proti koncu svoje krstne sezone v ligi NBA 2018/19, toda takrat je šlo za desno nogo, natanko pa je tudi vedel, kaj je sprožilo zaplet. »Ne kaže dobro, preprosto ne morem obremeniti noge,« je pojasnil Ljubljančan, njegove besede pa so spravile v skrbi tako soigralce kot navijače Dallasa. Kako se Ljubljančanove tegobe že nekaj časa poznajo v njegovih številkah? Na kaj bo moral še paziti v zadnjih 15 tekmah rednega dela sezone?

Celoten članek je na voljo le naročnikom.