Košarka

Luka Dončić je trpel 53 minut za 56. trojni dvojček

Po dveh podaljških je Dallas s 119:115 premagal Los Angeles Lakers. Osrednji mož dvoboja je bil Ljubljančan: dosegel je 35 točk, 14 skokov in 13 asistenc.
Luka Dončić je igral kar 53 minut in na koncu komaj zdržal na nogah trd dvoboj , ki ga je zaznamoval z novim sanjskim dosežkom, 56. trojnim dvojčkom v karieri lige NBA. FOTO: Kevork Djansezian/AFP
G. N.
13. 1. 2023 | 07:11
13. 1. 2023 | 10:15
2:09

Dallas in Luka Dončić sta v Los Angelesu v ligi NBA izpeljala odlično tekmo in po dveh podaljških strla Los Angeles Lakers (119:115). Z imenitno predstavo, ki jo je začinil z desetim trojnim dvojčkom in 56. v karieri ligi NBA, je bil osrednji mož 23-letni Ljubljančan. V 53. minutah je dosegel 35 točk, 14 skokov in 13 asistenc.

Dončić je rešil Dallas pred porazom s trojko po 48 minutah in izsilil podaljšek. V prvem je imel zaključno žogo LeBron James, a je zgrešil zadnji prodor, v drugem pa so Teksašani po neuspešnih poskusih domačih zadržali prednost in dosegli še 24. zmago.

»Pošteno sem utrujen. Prikazal sem dobro igro, z veliko energije. Komaj čakam na počitek,« je povedal Dončić, ki je imel le devet sekund premora v zadnjih 40 minutah tekme. »Presenečen sem bil, ker sem pričakoval, da bodo storili prekršek. Žogo sem želel čim prej žogo usmeriti v koš in jih prehiteti,« je o izjemnem izenačujočem košu ob koncu rednega dela povedal Dončić.

Luka Dončić je zasenčil LeBrona Jamesa, ki je po dvoboju Luki športno čestital za predstavo in mu namenil nekaj lepih besed. FOTO: Gary A. Vasquez/USA Today Sports

LeBronu Jamesu je za trojni dvojček zmanjkala asistenca – 24 točk, 16 skokov, 9 asistenc, najučinkovitejši jezernik pa je bil z 28 točkami Russell Westbrook. Lepo predstavo so z dvomestnim številom točk pri Dallasu zaokrožili še Christian Wood (24), Tim Hardaway (22) in Spencer Dinwiddie (17).