Slovenski šampion se je oddolžil olimpijskemu prvaku

Kristjan Čeh je ubranil lansko zmago na močnem atletskem mitingu v Zagrebu.
Kristjan Čeh je ubranil zmago v Zagrebu. FOTO: Remo Casilli/Reuters
M. Š., STA
8. 9. 2024 | 18:37
8. 9. 2024 | 18:38
1:40

Slovenski šampion v metu diska Kristjan Čeh je na atletskem mitingu zlate serije v Zagrebu ubranil lansko zmago. Za prvo mesto je orodje zalučal 67,95 metra daleč.

Z 67,05 metra je bil drugi Britanec Lawrence Okoye, bronast na evropskem prvenstvu leta 2022 v Münchnu, tretje mesto pa je osvojil Avstralec Matthew Denny (66,99 m), dobitnik bronaste kolajne na olimpijskih igrah v Parizu. Presenetljivi olimpijski prvak, Jamajčan Roje Stona, se je moral s 65,98 metra sprijazniti s četrtim mestom.

Na 74. memorialu Borisa Hanžekovića je še devet slovenskih predstavnikov. V okviru nacionalnega hrvaškega programa je Hana Grobovšek zmagala v teku na 800 metrov z 2:07,49. Tretja sta bila državna rekorderja Luka Janežič na 400 m (47,90) in Agata Zupin na 400 m ovire (58,41).

Na nizkih ovirah je zmagala Norvežanka Elisabeth Slettum (56,83) pred Madžarko Saro Mato (57,05), v teku na štadionski krog pa sta bila pred Janežičem Madžara Patrik Simon Enyingi (46,74) in Erno Steigerwald (47,41).