Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Kolumne

Črna sreda zelenih ukrepov

Korenitemu zmanjševanju izpustov toplogrednih plinov sta se odrekli dve evropski državi, ki sta še pred kratkim veljali za vodilni na svetu na tem področju.
Ključno sporočilo črne srede je, da je podnebna politika odslej tudi v Evropi področje, s katerim se nabirajo poceni politične točke. FOTO: Ermin Međedović/Delo
Ključno sporočilo črne srede je, da je podnebna politika odslej tudi v Evropi področje, s katerim se nabirajo poceni politične točke. FOTO: Ermin Međedović/Delo
25. 9. 2023 | 05:00
6:13

V nadaljevanju preberite:

Minuli teden naj bi bil v znamenju podnebnih sprememb. Pa ne zgolj zaradi poletja, ki se je pravkar končalo in je bilo najtoplejše, odkar ljudje beležimo temperature po vsem svetu. Na desettisoče protestnikov je hodilo po ulicah New Yorka in zahtevalo, da svet preneha uporabljati fosilna goriva.

Kot spodaj na ulicah, tako zgoraj v stolpnicah, ki jih obdajajo. Podobna sporočila je bilo slišati tudi v bleščečih dvoranah, med podnebno konferenco, ki jo je tam sklicala nevladna organizacija Climate Group. Tokrat se je celo zdelo, da so sporočila prodrla med državnike. Globalno segrevanje naj bi bilo »celo bolj strašljivo kot jedrska vojna«, je dejal ameriški predsednik Joe Biden. In to ne kjerkoli, pač pa v Palači Združenih narodov, kjer je prav takrat potekalo zasedanje generalne skupščine in je beseda vedno znova nanesla na podnebne spremembe. V sredo je v New Yorku celo potekal vrh podnebne ambicioznosti, ki ga je sklical generalni sekretar António Guterres.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Berite Delo 3 mesece za ceno enega.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine