Zimski športi

Manuel Feller za konec sezone ugnal rojaka in dva Francoza

Avstrijec je zmagovalec sklepnega dejanja 55. sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju, Štefan Hadalin je zasedel 14. mesto
Manuel Feller se je na vrh zavihtel s šestega mesta. FOTO: Denis Balibouse/Reuters
STA, B. E.
21. 3. 2021 | 15:12
21. 3. 2021 | 15:56
5:21
V Lenzerheide se je razpletlo še sklepno dejanje 55. sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju. Zadnjo moško tekmo sezone je dobil Avstrijec Manuel Feller. V finalnem slalomu je nastopil tudi Štefan Hadalin in zasedel 14. mesto, v slalomskem seštevku je 22.

Najboljši slalomist  sezone Marco Schwarz je dosegel najboljši rezultat na prvi progi, v finalu pa se mu je pripetila napaka. Tekmo je končal na šestem mestu. Za rojakom Fellerjem je zaostal za 76 stotink sekunde. Feller je bil po prvem nastopu šesti, za Schwarzem pa je takrat zaostajal za 96 stotink. A je bil v finalu četrti najhitrejši in je nadoknadil zaostanek.

Na drugem in tretjem mestu sta na zadnji tekmi sezone končala dva Francoza. Clement Noel, zmagovalec slaloma za pokal Vitranc, je bil drugi že po prvi progi , po finalu pa je ostal na tem mestu. Alexis Pinturault, za katerim je najboljša sezona v karieri, v soboto na svoj 30. rojstni dan je osvojil veliki kristalni globus za seštevek sezone in veleslalomski mali globus, je za slovo od sezone še ohranil dovolj moči za tretje mesto. Po prvi progi je bil deveti, v finalu pa je bil celo drugi najhitrejši. Zaostanki po finalu so bili minimalni. Noel je zaostal osem stotink, Pinturault pa 11 stotink sekunde.

Štefan Hadalin je zaostal za 2,51 sekunde za zmagovalcem. FOTO: Fabrice Coffrini/AFP

Hadalin je popravil vtis

Na štartu zadnje moške tekme sezone je bilo 26 tekmovalcev. Po šestih odstopih se je za zadnjo zmago v sezoni merilo 20 finalistov. Med njimi tudi Slovenec Hadalin, za katerim pa je ponesrečen nastop. V svojem jubilejnem stotem nastopu v svetovnem pokalu je zaostal za tri sekunde za vodilnim in zasedel predzadnje mesto med uvrščenimi na drugo progo. Počasnejši od Slovenca je bil le Francoz Jean-Baptiste Grange, dvakratni svetovni slalomski prvak in nosilec devetih zmag v svetovnem pokalu, ki je po finalnem nastopu končal tekmovalno pot.

Hadalin je v finalu popravil vtis. S končnim zaostankom 2,51 sekunde, osmim časom finala, je tekmo končal v prvi petnajsterici. Vrhničan je tako na prav vseh slalomih v tej sezoni osvojil točke.

V finalu je sicer v cilju, po novih štirih odstopih, končalo zgolj 16 tekmovalcev. Hadalin si je 14. mesto razdelil z Britancem Davom Rydingom. Brez točk, ki jih na finalu sezone delijo petnajstim najboljšim, je ostal le Rus Aleksander Horošilov.