Zimski športi

Asistenci Kopitarja ob preobratu in prvi zmagi Kraljev

Los Angeles Kings so na četrti tekmi sezone dočakali prvo zmago, Colorado so porazili s 4:2.
Los Angeles se je moral pošteno potruditi za prvo zmago sezone. FOTO: Kirby Lee/Usa Today Sports
22. 1. 2021 | 06:59
22. 1. 2021 | 07:38
3:29
Hokejisti Los Angelesa s slovenskim asom Anžetom Kopitarjem so na četrti tekmi sezone le dočakali prvo zmago. Zanjo so se morali pošteno potruditi, saj so Colorado po preobratu premagali s 4:2.

Kapetan Kraljev Anže Kopitar je imel pomembno vlogo pri premierni zmagi, saj je vknjižil dve asistenci, na skupno štirih tekmah pa ima v svoji statistiki 6 točk (0+6).

Tekma se je za Los Angeles začela zelo slabo, saj je v prvi tretjini prejel dva gola. Za Colorado sta zadela Mikko Rantanen v 5. minuti in Nathan MacKinnon v 20. minuti z igralcem več.

Domači so povratek začeli v 24. minuti, ko je Kopitar plošček podal Drewu Doughtyju, ta pa je z močnim strelom zadel za 1:2 (v spodnjem videu). Še pred koncem tretjine je rezultat poravnal Gabriel Vilardi, ki je zadel v 48. minuti.

Kralji so v zadnji tretjini dosegli še dva gola. V 57. minuti se je z novo asistenco izkazal Kopitar, ki je z desne strani podal Adrianu Kempeju, ta pa je iz bližine plošček poslal v daljši kot (v spodnjem videu).

Prvo zmago sezone je s strelom v prazna vrata potrdil Blake Lizotte v 60. minuti.

McLellan zadovoljen z zmago, ekipa na štiri zaporedna gostovanja

Glavni Todd McLellan si je po tekmi oddahnil, saj je ekipa le dosegla zmago, prvo po 316 dneh: »Današnja predstava ni bila ‘Picasso’, a trenutno ne potrebujemo idealne tekme, temveč zmago. Za nami je večer z veselim koncem, vendar pa je bilo vseskozi zelo stresno. Naša igra z igralcem več je bila danes nekoliko boljša (izkoristek 2/5, op. p.), vendar jo bomo morali še izboljšati, kar velja za vso našo igro.«

Kralje sedaj čakajo štiri zaporedna gostovanja, najprej bodo dvakrat igrali v St. Louisu, nato pa še dvakrat v Minnesoti. V svojo dvorano se bodo vrnili 2. februarja za tekmo z Anaheimom.

Vrhunci tekme Los Angeles - Colorado

Tampa ohranila popoln izkupiček

Branilci naslova Tampa Bay Lightning so po podaljšku premagali Columbus s 3:2 in zabeležili še tretjo zmago sezone.

Za Tampo sta v rednem delu zadela Blake Coleman in Mathieu Joseph, za Columbus pa Oliver Bjokstrand in Nick Foligno.

Dvoboj je v 2. minuti podaljška po podaji Victorja Hedmana odločil Brayden Point.

Columbus je večino dvoboja igral brez svojega najboljšega igralca minule sezone Pierre-Luca Duboisa. Kanadčan, ki je bil leta 2016 kot tretji izbran na naboru, je namreč pretekli teden zahteval, da ga klub pošlje drugam, po tekmi pa ni bil na voljo novinarjem.