Tenis

Polona Hercog hitro naletela na previsoko oviro

Od najvišje uvrščene slovenske teniške igralke je bila v prvem kolu Rima s 6:2 in 6:4 boljša Svetlana Kuznjecova.
Polona Hercog v Rimu na glavnem turnirju ni prišla daleč. Foto Tadej Regent/Delo
15. 5. 2018 | 19:21
15. 5. 2018 | 19:34
1:32
Rim – Po uspešnih nastopih v kvalifikacijah se je najvišje uvrščena slovenska teniška igralka Polona Hercog na glavnem delu močnega turnirja WTA v Rimu poslovila že po uvodnem kolu. Od 27-letnice iz Kamnice pri Mariboru je bila namreč po uri in pol igre s 6:2 in 6:4 boljša dosti višje rangirana (39./62.) Rusinja Svetlana Kuznjecova, ki se je tako že tretjič v četrtem medsebojnem obračunu veselila zmage brez oddanega niza. Le letos v Istanbulu je bila prepričljivejša Hercogova.

Slabo izkoriščala priložnosti za brejk

Obe tekmici sta si priigrali po devet priložnosti za brejk, le da jih je zmagovalka izkoristila pet, poraženka pa zgolj dve. Bolj izenačen je bil drugi niz, v katerem je Polona še znižala na 4:5, v deseti igri pa ji ni nasprotnica oddala niti točke in se je uvrstila v šestnajstino finala, v kateri jo čaka Estonka Anett Kontaveit, ki je uvodoma izločila dvanajsto nosilko, Američanko CoCo Vandeweghe. Slovenki se kljub hitremu porazu prihodnji ponedeljek obeta rahel skok po svetovni razpredelnici.