Šporar zrežiral novo zmago na Otoku

Slovenski nogometaš Andraž Šporar igra vse bolje in bolj učinkovito v majici Middlesbrougha v angleški drugi ligi.
Andraž Šporar igra vse bolje v angleškem prvenstvu. FOTO: Andrew Varley/Facebook Middlesbrough
F. T.
23. 10. 2021 | 19:40
23. 10. 2021 | 19:57
1:25

Slovenski nogometaš Andraž Šporar igra vse bolje in bolj učinkovito v majici Middlesbrougha v angleški drugi ligi (Championship), kamor se je začasno preselil iz vrst lizbonskega Sportinga. Ljubljančan je bil osrednja figura pri zmagi njegovega kluba na gostovanju v Cardiffu.

Šporar je v 35. minuti unovčil kazenski strel za vodstvo z 1:0, nato pa v drugem polčasu v 74. minuti še podal soigralcu za končni izid 0:2 in pomembno zmago na gostovanju v Walesu. »Špoki« je igral do 82. minute tekme, v tej sezoni pa je zabil tri gole v majici Middlesbrougha, Vodilni strelec lige je Srb Aleksandar Mitrović (13 golov, Fulham).

Middlesbrough se nahaja na 6. mestu prvenstva 13 točk za vodilnim Bournemouthom. Dva kluba bosta napredovala v premier league, klubi na položajih tri, štiri, pet in šest pa se bodo pomerili za tretjo vstopnico med angleško elito.