Rimski derbi je prepričljivo dobil Lazio

Z zmago na uvodni tekmi 18. kola italijanske nogometne lige se je začasno povzpel na sedmo mesto.
Španec Luis Alberto je dvakrat zatresel mrežo Rome. FOTO: Alberto Lingria/Reuters
STA, B. E.
15. 1. 2021 | 22:50
15. 1. 2021 | 23:02
1:40
Nogometaši Lazia so v rimskem derbiju 18. kola italijanske lige premagali Romo s 3:0. Slednja za zdaj ostaja na tretjem mestu, medtem ko se je Lazio vsaj začasno povzpel na sedmo mesto.

Ciro Immobile, ki je dosegel 12. gol v sezoni in je na drugem mestu na lestvici strelcev za Cristianom Ronaldom (15) iz Juventusa, v 14. in Španec Luis Alberto v 23. minuti sta že v prvem polčasu nakazala razplet tekme, zmago sinjemodrih pa je slednji potrdil v 67. minuti.

V soboto bodo na sporedu tri tekme, v nedeljo pa pet, ko bo Parma Jasmina Kurtića, za katerega se zanimajo pri Torinu, a bi morali odšteti pet milijonov evrov odškodnine, gostovala pri Sassuolu. Atalanta Josipa Iličića in Genoa Mihe Zajca pa se bosta pomerila na medsebojni tekmi. V nedeljo zvečer bo še derbi med Interjem Samirja Handanovića in branilcem naslova Juventusom, vodilni Milan pa bo v ponedeljek gostoval v Cagliariju.