Iz Srbije se vračajo s štirimi goli v mreži Jana Oblaka

Prepričljiv poraz slovenske nogometne reprezentance v drugem kolu lige narodov.
Aleksandar Mitrović je popeljal Srbijo v vodstvo z 1:0. FOTO: Andrej Isaković/AFP
Š. R., STA
5. 6. 2022 | 22:45
5. 6. 2022 | 22:48
1:19

Slovenska nogometna reprezentanca je po porazu s Švedsko na drugi tekmi lige B lige narodov v Beogradu izgubila še proti Srbiji z 1:4 (1:1). Izbrance selektorja Matjaža Keka naslednja preizkušnja čaka v četrtek v Oslu proti Norveški.

Srbi so tako na sedmi medsebojni tekmi prvič premagali Slovence (po enem porazu in petih neodločenih izidih) in so zdaj pri treh točkah v skupini B4.

Za zmagovalce so pred 15.000 gledalci na štadionu Rajka Mitića (nekdanji Marakani) zadeli Aleksandar Mitrović v 24. minuti, Sergej Milinković-Savić v 56., Luka Jović v 85. in Nemanja Radonjić v 90. minuti, za Slovence pa v 30. Petar Stojanović.

V drugem dvoboju v skupini B4 je Norveška v gosteh premagala Švedsko z 2:1 (1:0) z dvema goloma Erlinga Haalanda. Poraz gostiteljev je ublažil Anthony Elanga.