Košarka

Zmaje bo v finalu izzivala Krka

Novomeški košarkarji so v odločilni tretji polfinalni tekmi na gostovanju s 74:72 odpravili Sixt Primorsko.
Žiga Dimec je k zmagi Krke prispeval 11 točk in 6 skokov. Foto Blaž Samec/Delo
14. 5. 2018 | 21:26
14. 5. 2018 | 21:48
4:26
Koper – Branilce naslova državnih prvakov, košarkarje Petrola Olimpije, bo v finalu lige Nova KBM izzivala Krka. Novomeščani so bili v odločilnem tretjem polfinalnem obračunu na gostovanju pred 1500 gledalci v dvorani Bonifika s 74:72 boljši od Sixta Primorske, čeprav so gostitelji še sredi zadnje četrtine, v 35. minuti, bežali za udobnih deset točk (67:57).

Štiriminutni mrk

Nato pa so si privoščili več kot štiriminutni strelski mrk, med katerim so Dolenjci z delnim izidom 11:0 prevzeli vodstvo, ki ga do konca niso več izpustili iz rok. Četrt minute pred zaključkom so po zadetih prostih metih Domna Bratoža vodili s +5 (74:69), iskro upanja je Primorski prižgal Nejc Zupan s trojko v poslednjih izdihljajih tekme, priložnost za izenačenje tik pred zadnjim piskom sirene pa je imel Matic Rebec, a je v preveliki želji storil prekršek v napadu.

34 točk Čakaruna

V domači vrsti je bil s 34 točkami neustavljiv hrvaški center Marjan Čakarun (za dve 11:16, prosti meti 12:15, osem skokov), pri gostih, ki so bili več kot polovično uspešni z razdalje (trojke 10/19), pa Bratož z 21 točkami, petimi skoki in štirimi asistencami. Krka se je v zadnjem desetletju vselej, ko se je prebila v ligaški finale, veselila tudi naslova državnih prvakov.

Borili so se kot levi

»Težko je kaj pametnega reči po tako infarktni končnici. Vesel sem in zadovoljen, da se fantje niso predali niti po zaostanku desetih točk pet minut pred koncem. Borili so se kot levi in to se jim je na koncu tudi obrestovalo. Navijači so verjeli v nas in nas spodbujali. Po štirih letih smo spet v finalu in verjamem, da še nismo rekli zadnje,« se je smejalo Krkinemu trenerju Simonu Petrovu.

Prehitro želeli braniti prednost

Njegov kolega na drugi strani Jurica Golemac je bil nekoliko manj zgovoren: »Krka si zasluži čestitke za zmago, moji fantje pa za prikazano borbo in željo. Občinstvo nas je odlično spodbujalo, toda na žalost je šport takšen. V končnici smo bili prekratki, prehitro smo želeli zgolj braniti priigrano prednost.«

Sixt Primorska : Krka 72:74 (63:53, 42:41, 20:23)

Dvorana Bonifika, gledalcev 1500, sodniki Krejić (Kranj), Vučković (Maribor) in Grbić (Ljubljana).

Sixt Primorska: Rebec 7 (1:2), Ferme 9 (1:2), Čakarun 34 (12:15), Joksimović 2, Zupan 3, Hodžić 10, Vujasinović 7 (2:2).

Krka: Marinelli 16 (2:2), Bratož 21 (6:6), Cinac 2, Dimec 11 (7:10), Jošilo 8, Zagorac 9 (2:2), Kovačevič 3, Fifolt 4 (1:2).

Prosti meti: Sixt Primorska 16:21, Krka 18:24.

Trojke: Sixt Primorska 8:29 (Rebec 2, Ferme 2, Hodžić 2, Zupan, Vujasinović), Krka 10:19 (Bratož 3, Marinelli 2, Jošilo 2, Zagorac, Kovačevič, Fifolt).

Osebne napake: Sixt Primorska 28, Krka 24.

Pet osebnih: Kosi (34.), Hodžić (37.), Fifolt (39.), Joksimović (40.).