Novomeščani na gostovanju pri Budućnosti v ligi ABA poraženi s 64:110.
Za košarkarske Novomeščane v Podgorici ni bilo kruha. FOTO: KK Budućnost
M. U., STA
18. 12. 2021 | 23:20
2:08

Košarkarji Krke so v 12. kolu lige ABA na gostovanju v Podgorici izgubili z Budućnostjo s 64:110 (18:30, 20:21, 53:83). Novomeščani so doživeli šesti zaporedni poraz v ligi, zmage ne poznajo že od konca oktobra. Tokrat so pokleknili pri črnogorski ekipi, ki je bila boljša s 46 točkami razlike. Novomeščani v Podgorici niso zmagali že trinajst gostovanj v nizu; nazadnje so iz Morače odšli z dvema točkama pred skoraj dvajsetimi leti.

Čeprav je imel domači strateg Aleksandar Đikić, ta je vrsto let vodil zasedbo iz Novega mesta, na voljo zgolj osem igralcev, Krka niti za trenutek ni bila dostojen tekmec. Izgubila je vse štiri četrtine in zabeležila drugi poraz v tej sezoni z več kot 40 točkami razlike. Partizan jo je oktobra nadigral z 92:45. Krko zdaj čakata dve domači preizkušnji. V nedeljo, 26. decembra, se bo pomerila z Igokeo, 2. januarja pa s Cedevito Olimpijo.