Drugi športi

Zgodovinski uspeh slovenskega težkokategornika

Na turnirju za svetovni pokal serije A v Turčiji je karateist Stefan Joksimović navdušil z bronasto kolajno v kategoriji nad 84 kilogramov.
Stefan Joksimović (desno) se je v Turčiji izkazal z bronasto kolajno. FOTO: KZS
14. 3. 2023 | 12:14
17. 3. 2023 | 12:04
2:01

Stefan Joksimović je spisal novo poglavje v zgodovini slovenskega karateja. Član KK Žalec se je  na turnirju svetovnega pokala serije A v Turčiji veselil tretjega mesta v kategoriji nad 84 kilogramov in tako kot naš prvi karateist na tem tekmovanju osvojil kolajno v težki kategoriji.

Joksimović je na turnirju v Konyi premagal Turka Emirhana Demircija (3:0) in Furkana Kacarja Oguza (0:0 – po sodniški odločitvi), Nemca Konstantinosa Papastergiosa (0:0 – po sodniški odločitvi), Kazahstanca Diasa Anarbekova (1:0) in Tunizijca Edina Choiyo Housemma (1:0), edini poraz pa mu je zadal poznejši dobitnik zlate lovorike Sanad Sufyani iz Savdske Arabije (0:7).

»To je izjemen dosežek za slovenski karate. Z njim je Stefan osvojil dragocene točke za svetovno lestvico in potrdil vrhunsko pripravljenost, kar nam vliva samozavest pred bližnjim evropskim prvenstvom v Guadalajari (med 25. in 29. marcem),« je bil zadovoljen selektor slovenske reprezentance v karateju Matija Matijević.

Ob bronastem Stefanu Joksimoviću (desno) se je pod vodstvom selektorja Matije Matijevića (levo) v Konyi do uvrstitve dokopala tudi Urša Haberl (druga z desne), medtem ko je Kiti Smiljan tesno izgubila svoj uvodni dvoboj. FOTO: KZS

Ob tem je pohvalil tudi Uršo Haberl, ki je s sedmim mestom v kategoriji do 50 kilogramov dopolnila Joksimovićev podvig. Članica KK Trbovlje je najprej z 10:1 odpravila Turkinjo Yagmur Demir, nato z 10:2 še Angležinjo Niamh Cosgrove, nakar je morala priznati premoč Ukrajinki Olgi Vasilenko (0:3) in Japonki Aiki Okazaki (3:5).

Na turnirju se je pod slovensko zastavo borila tudi Kiti Smiljan (do 68 kg), ki je po tesni odločitvi izgubila s Kazahstanko Venero Žaksibajevo (0:0) in ostala brez uvrstitve,