Neomejen dostop | že od 9,99€
Slovenska atletika je v ponovnem vzponu, a ne le zaradi svetovnega podprvaka Kristjana Čeha, ki si je s Tino Šutej razdelil soj žarometov na podelitvi nagrad atletske zveze za najboljšega športnika in športnico leta. Pri 35 letih ima Ljubljančanka, ki živi in trenira v Celju, za seboj najboljšo sezono kariere, v kateri je s preskočenimi 482 centimetri postavila slovenski rekord, bila na dvoranskem EP v Istanbulu bronasta, v Budimpešti na SP pa se ji je z veliko smole bron izmuznil iz rok. Šutejeva cilja še višje, na sam vrh – morda celo v četrtem nastopu pod olimpijskimi krogi, ki jo prihodnje leto čaka v Parizu.
Bila je zelo dobra, ne idealna. Imela sem še višje cilje, zimska sezona je bila zelo dobra, osvojila sem kolajno, poleti pa je sledilo manjše razočaranje na svetovnem prvenstvu, kjer nisem osvojila odličja. Ampak če pogledam v celoti, je bila sezona super, napredovala sem tako v dvorani kot na prostem. Nimam si kaj očitati, ni še bilo dovolj za prva tri mesta na svetovni lestvici, a tudi to gotovo še pride.
Postavila sem nov državni rekord, pokazala sem največ v celi karieri na prostem. Žal mi je le skoka na višini 4,85 m. Bil je zelo dober skok, a me je manjša tehnična napaka na začetku stala tega, da sem na vrhu izgubila hitrost in zato podrla letvico. Lahko bi se izteklo drugače, lahko bi dobila kolajno, a na največji tekmi sezone sem pokazala največ in to si vsak športnik želi. Želim si še več, ne le biti v vrhu, ampak na sam vrh.
Brez dvoma v tehniki, glede telesne pripravljenosti sem že nekaj let na optimalni ravni, tu večjega napredka ne morem storiti. Pri tehniki se mi pojavljajo manjše napake, ki me stanejo dragocenih centimetrov. Moj osebni rekord je 4,82 m, do petih metrov mi manjka še 18 centimetrov, to ni veliko. Če mi uspe odpraviti še nekaj tehničnih napak, se bom tudi tem petim metrom približala.
Na igrah v Riu de Janeiru smo bili res dobra družba, organizacija je bila na visoki ravni, rezultatsko sem bila zadovoljna s finalom, tiste igre so mi ostale v lepem spominu, Londona se ne spomnim več dobro, Tokio pa je zgodba zase. Seveda sem bila vesela petega mesta, a je bila tam karantena, zato se nismo imeli ravno 'fajn', saj smo bili le v vasi, na tekmi ali treningu, ni bilo nobenega spremljevalnega dogajanja.
Seveda, to je zame še ena priložnost, da tekmujem na olimpijskih igrah. Upam, da mi uspe, kar sem si zadala že pred 20 leti, tako da se bom gotovo pripravljala s ciljem, da bom takrat najboljša in mi uspe premagati konkurenco.
Zelo pomembna je hitrost, brez hitrega teka ne moreš prenesti dovolj energije v skok. Smo pa punce res zelo različne. Težko je reči, da moraš biti visok 170 cm in imeti 60 kilogramov. Brez hitrosti res ne gre, prednost pa imajo tekmovalke, ki prihajajo iz gimnastike, saj imajo odličen nadzor nad telesom.
Zaenkrat sem prepričana le v to, da če bom zdrava, bom naslednje leto še tekmovala. Kaj bo potem, pa zelo težko napovem, odvisno, kako se bom počutila. Ne vem še, če bom po naslednji sezoni že pripravljena na to, da se poslovim, če bom dobro skakala, bom morda želela podaljšati še za kakšno sezono, ne verjamem pa, da imam pred seboj še veliko let.
Atletska zveza Slovenije je na slavnostni prireditvi v Šentjerneju v petek zvečer podelila nagrade najboljšim posameznikom v sezoni 2023. Nekoliko nenavadno lokacijo so izbrali, da bi bili čim bližje zagrebškemu letališču in tako omogočili prihod Kristjana Čeha in trenerja Gerda Kanterja iz Talina prek Zagreba na prireditev.
Nagrajenca nista presenetljiva, Čeh z naslovom svetovnega podprvaka in Šutejeva z državnim rekordom, 4. mestom na SP in srebrom na dvoranskem EP sta rezultatsko izstopala.
Hvala, ker berete Delo že 65 let.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji