Pozdravljeni!

Drugi športi

Dobovec ubranil naslov državnih prvakov

Igralci Litije v četrti tekmi finala državnega prvenstva v futsalu doma visoko izgubili.
Rok Mordej je prispeval svoj delež h končnemu zmagoslavju Dobovca. FOTO: Drago Perko
M. Š., STA
4. 6. 2021 | 23:06
3:33
Dobovec je državni prvak v futsalu za sezono 2020/21. Na četrti finalni tekmi je v gosteh s 5:0 (2:0) odpravil Litijo in si zagotovil lovoriko s 3:1 v zmagah. Dobovec je tako ubranil naslov prvaka iz sezone 2018/19, v prejšnji zaradi pandemije tekmovanja niso končali, najboljši pa je bil tudi v prvenstvu 2017/18.

Gostje so tokrat prešli v vodstvo že drugi minuti, ko je v polno zadel Teo Turk. Ko se je že zdelo, da bo odšel Dobovec na odmor z golom prednosti, je sledila akcija s kota, Rok Mordej pa je z golom za 2:0 prehitel sireno. V drugem delu so si gostje ustvarjali priložnosti, na 3:0 pa so povišal po prekinitvi. Po akumuliranem prekršku, na tleh je pristal Luka Perić, je sledila akcija, Igorja Bratiča pa je matiral Vedran Matošević. Litijani so ob koncu igrali brez vratarja, kar je Dobovec izkoristil. V 37. minuti je domačo mrežo s strelom prek celega igrišča zatresel Kristjan Čujec, po podobni akciji pa je minuto pozneje postavil še piko na i za slavje Dobovca.

Z naslovom državnega prvaka si je Dobovec priigral tudi nastop v ligi prvakov 2021/22.