Thiem le še do konca sezone

Avstrijski teniški igralec bo zaradi dolgotrajne poškodbe zapestja končal kariero.
Fotografija: Dominic Thiem bo teniški lopar postavil v kot. FOTO: Eloisa Lopez/Reuters
Dominic Thiem bo teniški lopar postavil v kot. FOTO: Eloisa Lopez/Reuters

Avstrijski teniški zvezdnik Dominic Thiem končuje športno pot. Novico je danes na družbenih omrežjih potrdil kar 30-letni športnik sam. »Imam zelo pomembno, zelo žalostno in tudi zelo lepo novico za vas. Sezona 2024 bo moja zadnja,« je v videu na instagramu povedal športnik.,

Igralec je kot razlog za konec športne poti navedel dolgotrajno poškodbo zapestja. O slovesu je dolgo razmišljal, zdaj pa je prepričan, da je odločitev pravilna, zato je z njo zadovoljen.

Največji uspeh je Thiem dosegel leta 2020, ko je osvojil odprto prvenstvo ZDA, dvakrat je bil tudi finalist Roland Garrosa. V karieri je osvojil 17 turnirjev, na svetovni lestvici pa je bil najvišje na tretjem mestu.

V zadnjih letih Thiem ni več našel nekdanje vrhunske forme. Zaradi poškodbe roke je dolgo pavziral, nato pa ni več našel stika z vrhom svetovnega tenisa. Trenutno je na 117. mestu lestvice ATP.