Dončić in Dragić zmagala in blestela

Vlatko Čančar, tretji slovenski košarkar v NBA, je obsedel na klopi Denverja in znova ni dobil priložnosti za igro.
Fotografija: Luka Dončić je dosegel 31 točk, 15 podaj in 12 skokov. FOTO: Usa Today Sports
Luka Dončić je dosegel 31 točk, 15 podaj in 12 skokov. FOTO: Usa Today Sports

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je v severnoameriški košarkarski ligi NBA dosegel 31 točk, 15 podaj in 12 skokov v 30 minutah ter je s trojnim dvojčkom vodil Dallas Mavericks do zmage v gosteh nad Golden State Warriors s 141:121, pri tem pa mu v zadnji četrtini niti ni bilo treba igrati. Zmagala je tudi ekipa Gorana Dragića Miami Heat.

Dončić je dosegel sedemnajsti trojni dvojček v karieri, devetega v sezoni in prvega po nedavni poškodbi gležnja, s tem pa je izenačil klubski rekord Jasona Kidda, ki je v sezoni 1995/1996 prav tako dosegel devet trojnih dvojčkov. Dončić je obenem presegel tovrstni izkupiček iz lanske sezone.

»Nisem pričakoval, da me bodo zaustavljali že na sredini igrišča. Toda, ko so to naredili, so igrali trije proti štirim ter nam olajšali delo. Ni le en sam igralec na igrišču, pet nas je, in ko so me tako zaustavljali, sem bil pravzaprav vesel. Zadevali smo potem odprte mete. Za nas je bila potem to enostavna košarka,« je festival metov proti nekdanjim prvakom lige (2015, 2017, 2018) opisal Dončić.

Pri tem tesnem pokrivanju pa je postalo zelo vroče, ko ga je Marquese Chriss v tretji četrtini oviral in je Dončić padel vznak v prvo vrsto med gledalce. Ljubljančan je skočil nazaj na igrišče in se zapletel s Chrissom, ločili so ju delivci pravice ter Chrissu dosodili tehnično napako.

Miami po podaljšku

Miami je po podaljšku premagal Philadelphio 76ers s 117:116 in ostaja najbolj učinkovita ekipa lige na domačem parketu. Dragić je bil z 19 točkami v 35 minutah drugi strelec zmagovalcev, prispeval pa je še sedem podaj in dva skoka.

V njem so dvakrat zaostajali, v rednem delu pa so v zadnji dve minuti vstopili z zaostankom petih točk, a nato zapravili dve priložnosti za zmago v zadnjih sekundah. Podaljšek je odločil Jimmy Butler s prostih metov 2,3 sekunde pred zaključkom, s 25 točkami ter s po devetimi skoki in podajami pa je še dodatno pokazal, da je bil prvi mož dvoboja.

Goran Dragić je bil z 19 točkami v 35 minutah drugi strelec Miamija. FOTO: Usa Today Sports

»Mi se nikoli ne predamo,« je bil kratek Butler, Dragić pa ga je dopolnil: »Mi vedno udarimo nazaj.« Vročica je dobila vseh šest tekem v sezoni, v katerih je morala v podaljške. Joel Embiid je bil s 35 točkami in 11 za Philadelphio prvi strelec srečanja, a sta Butlerju in Dragiću v napadu pomagala tudi Tyler Herro in Duncan Robinson s po 16 točkami.

Ekipa Denver Nuggets je doma premagala Memphis Grizzlies s 119:110, Vlatko Čančar, tretji slovenski košarkar v NBA, pa je obsedel na klopi Denverja in znova ni dobil priložnosti za igro.